View Single Post
Eski 18-10-2006, 12:24   #1
malina
agaclar.net
 
malina's Avatar
 
Giriş Tarihi: 03-04-2004
Şehir: İstanbul
Mesajlar: 37,235
Yaban Hayatı Kurtarma ve Rehabilitasyon Derneği

http://www.yabanhayatvet.org

Türkiye'nin ilk yabanhayatı kurtarma ve rehabilitasyon merkezini kurmak.. Bu bir projende de öte yaşama amacı oldu. Ülkemizin doğası için, onun evlatlarını yalnız bırakmamak için, acılarına ortak olmak için... Ancak bunun için çok büyük desteğe ihtiyacımız var. Böyle bir merkez kurabilmek için öncelikle uygun bir arazi gerekiyor. Bir rehabilitasyon merkezi bir çok üniteden oluşur. Bunlar iç ve dış üniteler olmak üzere sınıflandırılır.

İç üniteler kuş yavru bakım ünitesi, memeli yavru bakım ünitesi, muayene odası, rontgen ünitesi, hayvan mutfağı, büyük ve küçük memeli bakım ünitesi, kuş bakım ünitesi, sürüngen bakım ünitesi ve ameliyathaneden oluşur.

Dış üniteler ise kuş rehab. kafesleri, memeli rehab. kafesleri, geyik, karaca ve yabankeçileri için özel bakım üniteleri ve padoklar, su kuşları ve su samurları için göletlerden oluşur.

Bu üniteler için gerekli ekipman ve aletler önemli yer tutmaktadır. Ayrıca en önemli ihtiyaçların başında hayvanların nakillerinde kullanılacak araç gelmektedir. Tüm bunlar için sponsor desteğine ihtiyacımız var.

Ahmet Emre Kütükçü
ahmet@yabanhayatvet.org

24 SAAT ACİL TEL : 0535 428 28 13

malina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön