View Single Post
Eski 30-06-2009, 20:11   #19
limon
Ağaç Dostu
 
limon's Avatar
 
Giriş Tarihi: 14-03-2007
Şehir: istanbul
Mesajlar: 6,267
Bugünümü sadece bahçe mobilyaları ve aksesuarları ile ilgili yerleri dolaşmaya ayırdım. Gördüm ki buradaki fotoğraflardaki sanatsal obje yok denecek kadar az. Hele böyle güzel banklar bulmak mümkün değil, ancak özel üretim, iyi bir ustanın elinden çıkabilirler.

"Masko" bir mağazada inanılmaz güzel portatif yaklaşık 1,5 metre yükseklikte Su Değirmeni formlu mini süs havuzlarından gördüm. Çok çeşit vardı ama en çok eski tip değirmeni beğendim. Fiyatı 700 TL imiş.

Yolları karıştırıp "İstoç" a gidince hazır kaybolmuşken sağa sola baktım tabii. Yolun kenarında ağaç görünümde çok hoş 2 sandalye ve küçük yuvarlak masa ilgimi çekti. Keşke fotoğraf makinamı alsaydım. Bir daha böyle yerlere giderken fotoğraf makinamı da alıp, adresleri ve fiyatlarıyla paylaşmak istiyorum. Belki çok beğenen olur, belki arayıp ta bulamadığı şeyi gören olur... Neyse, sandalye dedim ama koltuk ta denilebilir, kolçaklı,sandalyeye göre oldukça geniş, her yerde gördüğümüz standart bahçe mobilyalarından çok farklıydı. Takımın fiyatı 380 TL idi. O güzelliğe bu fiyat oldukça ucuz. Arabaya sığmayacağından alamadım. Bir de aynı formda salıncak vardı, aynı Mudoda dünya paraya satılan Endonezya'dan geldiği söylenen (inanmıyorum) salıncaklara benziyordu, onun da fiyatı 300 küsürdü. Ağacın türünü söyledi çocuk ama unuttum, dış koşullara kaç yıl dayanır bilemiyorum ama görüntüsü güzeldi. Hani şu kütüklerle yapılanlardan... Sadece cilasını ve rengini beğenmedim, keşke cilasız renksiz bıraksalarmış.

Bu kadar gezdim de bir şey almadım mı? "Kestane ağacından yapılmış ağaç bir koltuk" Görünce sanki yıllardır onu arıyormuşum hissine kapıldım, tek kaldığı için fiyatında indirim yapmışlardı, 280 TL ye aldım. O da arabaya sığmadı, haftasonuna kadar gelecek. Koltuğu yazın bahçede kışın içeride kullanacağım. Kestane ağacının çok dayanıklı olduğunu söylediler, göreceğiz.

limon Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön