View Single Post
Eski 12-06-2009, 16:05   #29
alanya75
Yeni Üye

alanya75's Avatar

Giriş Tarihi: 12-06-2009
ana arı çiftleşmesi

selam arkadaşlar nasıl bir başlık atacağımı bilemedim.
siz değerli üstadlardan birşey öğrenmek istiyorum.şimdi bende ki kolonilerden birkaç tanesinin ırkını değiştirecem.niyetimde de italyan var.ana temin etmek istediğim yerlerden de tatminkâr bir cevap alamadım.şöyleki şimdi ana arı saf ırk oluyor ve döllenme esnasında bu ana arı çiftleşirken ya da sunni döllenme yapılrken çiftleştiği ya da sunni olarak verilen ırkta önemlimi.yani ben ana arıyı kolonime koyunca onun atıığı yumurtalardan çıkan yavrular saf ırkmı oluyor yoksa melezmi.yani onun döllenmesi için birleştiği arınında ırkı önemli sanırım .ya da döllenmemiş alsam benim koloniye atttığım zaman bende ki yerli(anadolu ırkı)ile birleşse çıkan yavru melez ya dakırma mı oluyor.eğer öyle oluyorsa nasıl çıkan yavruları yani kolonimimim gelişimi tamamlanınca(sanırım 2 ay da anca değişiyor)ırk ı saf mı yoksa melez italyan mı olucak.ya da eğer bu anlattığım mantıkta olmuyorsa bu olay nasıl gerçekleşiyor.yardımcı olacak arkadaş varmı?
toparlayacak olursak ben italyan ana sipariş edecem [döllenmiş)gelince haliyle yavru atmaya başlayacak eğer döllenme esnasında ama sunni ama çiftleşme çiftleştiği arının ırkı ile italyan karışırsa ne olur ben italyan sarısı arım var diyebilirmiyim.

alanya75 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön