View Single Post
Eski 12-06-2009, 09:02   #176
sehersongur
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 05-06-2007
Hümik Asit,

Bende geçen hafta fatihbrk ın gönderdiği menekşe yaprakları için köklendirici hormon aramaya çıktığımda Gürsu dan genç bir ziraitçi arkadaş hümik asit önerdi, 1 şişe aldım 15 tl ye... Tabi bende ürün kullanımına karar verirken biraz bocaladım dekar hesabı yuzunden, 2.5 litre lik suya ilaç kutusunun kendi kapagının dıbını kapyacak kadar sıvıdan koydum artık kac cc oldu bilmiyorum, suya ekledim ve , 2 hafta önce ektiğim PS nin hoya celiklerine, menekşe yaprak celiklerine,ve henuz adını bılmedıgım 2 aydır acaba tutarmı tutmas diye gözünün içine baktığım bir sarmaşığa uyguladım...

Vee sonuç, cidden bir mucize, hoyalrım sürgün vermeye başladı(serpens, mindorensis, silver pink, crassicaulis... kerii cekinceli hala ama olucak gibi) adını bilmediğim dediğim sarmaşık toprağın içinden bir surgun verdi... Çiçeklerin şekli değişti velhasıl...

Bundan böyle en azından ayda bir en azından 1 cay kasıgı ölcusunu ezberleyip sulama suyunda bitkilere vermeyi düşünüyorum.. Gürsu da ki çeşme suyuda bir hayli kireçli..

Az önce bahçeye ektiğim domates ve biberlerede uyguladım..bahce toprağımız cok sert ve nemi kaybolunca beton gibi sıkışıyordu, anladığım kadarıyla , faydalı olacak bahçemede.

Şahsen ben her kese tavsiye ediyorum

sehersongur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön