View Single Post
Eski 03-10-2006, 08:23   #7
TigerX
Ağaç Dostu

TigerX's Avatar

Giriş Tarihi: 12-09-2006
Teşekkür ederim...

- Toprakda hayvan gübresi taneli halde kalmış. Bunda haklısınız. Gübre sadece toprağın yüzeyinde değil, tüm saksıyı aynı harç ile doldurdum. Gübre toprağın her yerinde mevcut. İri taneli olması fayda sağlamayabilir ama işe yaracayacaksa toprakda bol miktarda mevcut.

- Küçük saksılara dikme konusunda da haklısınız. Lakin ilgilenecek fazla zamanım olmuyor. Mevsim de geçmek üzere. Bir an önce yerlerine dikimek istedim.

- Bu kadar sık olması da sakıncalı. Yukarıda da değindim. Bana yapraklarını dökmeden taze yaprak vermesini istedim. Ayrıca balkonda yer sorunu da var. Eğer fideler tutarsa, seyreltme yaparım. Şu anda 10 tane fide var. En az 5 tanesini çeker, seyreltme yaparım.

- Fideler minik, harç biraz iri taneli olmuş ama ben tutacağına inanıyorum. Şaşırtma yaparken köklerini toprağıyla beraber aldığım için, bir süre bu eski toprak onun beslenmesine yardımcı olacaktır. Bu arada kök gelişimini tamamlayıp, yeni topraktan daha iyi faydalanacatır. Eski toprağı çok killi bir topraktı.

Çimlenmede ben killi toprakla torf karışımı yapıyorum. Şu ana kadar pek başarısız olduğum olmadı.

TigerX Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön