View Single Post
Eski 02-10-2006, 10:33   #10
TigerX
Ağaç Dostu

TigerX's Avatar

Giriş Tarihi: 12-09-2006
praecox durumu çok güzel açıklamış. Hergün yeni birşey öğreniyoruz. Bu forum çok faydalı bilgilerin paylaşıldığı bir yer...

Benim kullandığım cihaz mutfaklarda kullanılan eski olduğu için adını hatırlayamadığımbir marka, paslanmaz çelik gövdeli ve 2 tüplü basit bir cihaz. Tüplerin birinde reçine var. Diğerinde ise karbon var. Cihazı birikmiş kireçten temizlemek için, tuzla geri yıkama yapıyorum. Adını bulursam ayrıca yazarım...

EC hakkında pek bir bilgim yok. Ölçme imkanım da yok. Bana kirecini alması yeterli gibi gelmişti ama öyle görüyorum ki sadece kireçi temizlemek yetmiyor.

Yaklaşık 2 haftadır çiçeklerimi bu su ile suluyorum. Bariz gözle görülür bir iyileşme var. Çiçekler sanki kendilerine geldiler. Eskisinden daha hızlı büyüyüp daha canlı duruyorlar.

Kireç yüzünden alamadıkları besini sanırım almaya başladılar. Toprağımın yüzeyi de zaten önceleri hep beyaz beyaz olurdu. Bakalım şimdi nasıl olacak.

Toprak konusunda da forumda öğrediğim yeni bilgiler ışığında iyileştirme yapıyorum. Sadece su ile iyi bir bitki gelişimi olmuyormuş...

TigerX Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön