View Single Post
Eski 20-05-2009, 23:20   #49
gurbik67
Ağaç Dostu

gurbik67's Avatar

Giriş Tarihi: 25-01-2008
değerli arkadaşlar avcılığın adı her nekadar doğa sporu olsada neticede tüfeği eline ne niyetle aldığındır . spor yapacaksan öldürmenin ne alemi var öldüreceksen adına neden spor denir anlamam. ben yıllarca avcılık ve atıcılık klübüne kayıtlı bir üye iken gittiğim bir çok ilde maalesef bıldırcını artık vurmayalım bügünlük yeter diyeni görmedim. o gün içinde vurabildiği kadar vurur bu sadece bıldırcındamı hayır tüm hayvanlar için balıktada durum aynı tamam yeter bir tavalık oldu yeterli diyen kaç kişi.kime sorsan bunu yapan bohçacı zihniyetliler derler kanunlar yeterlimi maalesef caydırıcılıktan uzak. bir karabük ormanlarındaki geyikleri düşünün acaba bir ormancının izni olmadan oraya gidip avlanmak kolaymı ama avlanmaya göz yumulur buda bohcacı ormancımı diyelim sözde kime sorsanız avlanma koşullarına riayet edilir ama sözde kalır sigara bile sağlığa zararlı ve bazı mekanlarda yasak ama uyan kim bunlarda bohcacı içiciler binlerce dolar verip avlananlar diyelimki dürbünle bakıp yaşlı ve genelde erkek yaban hayvanını vurur ya bu kanatlılarda nasıl olacak
dedik ya bu öldürmenin bir kılıfı
en güzel bahane ; domuzu niye vurdun gripliydi; kuşu niye vurdun oda gripliydi
fareyi neden vurdun oda hanta vürüslüydü kılıfa daha uygun.
deselerki sen ne kadar uydun benimde diyecek lafım yok kılıfına uyduramıyorum
hani derlerya insanlık suçu buda bir nevi ?? .

gurbik67 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön