Konu: Limon
View Single Post
Eski 20-05-2009, 07:46   #48
suudeen
Yeni Üye

suudeen's Avatar

Giriş Tarihi: 19-05-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi MSaygin Mesajı Göster
suuden, en alttaki pembe çiçek tomurcuklu fotoğraf da aynı ağacın fotoğrafı mı, yoksa farklı mı?
Eevet aynı ağacın tomurcuk çiçekleri... Ben bu ağacı alalı 10 gün oldu.. ilk önce salona aldım... sizin sorduğunuz tomurcuk hali salondaki hali... o zaman 5 tane çiçeği vardı.. Fakat salon karanlık olduğu için 2 gün sonra mutfak balkonuna aldım... sulayıncada çiçek sayısı 21 tane oldu ve sonradan fazlalaşı.. mutfak balkonu daha aydınlık birebir güneş yine görmüyor ama rüzgarda almıyor.. buna rağmen sanırım sulamadan çok emin değilim ( ilk geldiğinde de sarı olan yaprakları vardı ve aldığım ortam direk dışarısı ve güneş altıydı..) ama yaprakları , tomurcukları ve çiçekleri patır patır döküyor... bir de dikkatimi çeken alt ki dal daha sonradan çıkmış dallar , o dallar nispeten daha sağlıklı ama üst iki dal yaprakları güneş görmediği halde knarlaı yanmış gibive daha fazla yaprak çiçek ve tomurcuk döküyor.. Bahsettiğim o iki eskii dalın uçları da siyahımsı bir kuruma var.. böcek vs. varmı diye kontrol ettim ama oda yok.. aldıım yerde sadece satmasını biliyor sulama hakkında bile doğru dürüst bilgi vermediler .. ne yapmam gerekir bilmiyorum .. bütün yorumlarınız için şimdiden teşekkür eder.. emeğinize sağlık der saygılarımı sunarım...

suudeen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön