View Single Post
Eski 15-05-2009, 13:19   #215
limon
Ağaç Dostu

limon's Avatar

Giriş Tarihi: 14-03-2007
Sağolun Farezya. Burasıyla hemen hemen aynıymış fiyatlar. Bir çok Clematisim oldu, şimdi elimdekileri çoğaltma çalışmalarına başlayacağım.

Bahçemden genel görüntü fotoğrafları için Yaseminlerin ve Ortancaların çiçeklenmesini, Nilüferlerin ve soğanlıların açmasını bekliyorum. O zamana kadar yakın plan bitki fotoğraflarını çekiyorum.
Mutfağın önünde hazırladığım bölümü ikiye ayırdım. Hiç güneş almayan kısma 2 adet Orman Gülü diktim, onların ön tarafına beyaz Cam Güzelleri diktim. Orman gülleri aldığımda tomurcuktu şimdi tam açmış haldeler, çiçeklerin güzelliği inanılmaz, Orkide çiçeği gibiler...
Dikeli 3-4 gün olmasına rağmen tepelerinden yeni sürgün vermeye başladılar, sanırım hallerinden memnun olduklarını düşünebilirim. Cam güzelleri de 4 günde oldukça boylanıp serpildiler.
Name:  010.jpg
Views: 4422
Size:  52.6 KB
Name:  012.jpg
Views: 5716
Size:  67.5 KB

Orman Güllerinin karşı köşesine daha alçak bitkilerden aranjman hazırladım. Burada tamamı görünmüyor, devamında Lavantalar ve değişik bitkiler var. Lavantalar açınca ve taşları istediğim şekilde hazırlayınca genel fotoğraf çekeceğim.
Name:  015.jpg
Views: 5125
Size:  54.7 KB

Papatyalar...
Name:  020.jpg
Views: 3514
Size:  50.6 KB

KOkusunu sevmediğimden şimdiye kadar bahçemde hiç yer ayırmadığım Kadife Çiçekleriyle bu sene barış imzalamaya karar verdim. En dertsiz çiçeklerden...
Name:  022.jpg
Views: 4152
Size:  53.5 KB

limon Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön