View Single Post
Eski 09-05-2009, 00:00   #28
kamil35
Ağaç Dostu.

kamil35's Avatar

Giriş Tarihi: 11-09-2008
Arılarıma şu ana kadar şeker şurubu haricinde hiç bir şey vermedim. Vitamin verme konusu hep bana yanlış gelmiştir. Kovanın her mevsimde güçlü tutulması lazımdır. Güçlü kovan doğadan vitaminini de bulur minaralini de... Şuruba limon tuzu ve ya limon suyu koymayıda yanlış buluyorum.(şuruba limon tuzu katma olayını daha çok balda hile yapan, bal mevsiminde arıyı besleyen bazı kişiler bal donmasın diye yapıyorlar sözüm meclisten dışarı tabi..) Sizlere soruyorum; arı, şuruba karıştırılmadan limon tuzu **** limon suyuna konar mı? Konmaz ******. Bu diğer hayvancılık sektörlerinde de geçerli. İnekler doğal olarak kemik, kan, balık yağı yer mi? yemez. Ama yemlerin içinde bunların hepsi var ve bu insan sağlığını tehdit ediyor. Çünkü inek; kemik,kan,balık yağı yiyecek donanımda yaratılmamış. Aynı şey arı içinde geçerli... Arının bir tek şeye ihtiyacı var (acizane kendi görüşüm) bit ve varroa mücadelesi.. Arı bunun haricinde her türlü hastalık ve zorlukla mücadele edebilir yeter ki aç kalmasın. Saygılarımla...

kamil35 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön