View Single Post
Eski 07-05-2009, 19:28   #14
Remzi Sarıoğlu
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 23-10-2008
Sayın Epsodi yazını okurken hakikaten çok keyif aldım ve olayların içinde kendimde varmış gibi yaşadım. Çünkü ben her yerde buna benzer olaylar yaşıyorum. Emekli Tarım İl müdürlüğü yapmış bir kişi biz leonarditi tanıdıktan sonra hangi akla hizmetle yıllarca insanlara kimyasal gübreleri önerdik dediğini unutamıyorum. Bu arada bir anım aklıma geldi.
Kastamonu cevresinde dolanırken Kastamonu eski tarım il müdürü Sayın Sait Gülabacı'nın Tosya belediye başkanı olduğunu öğrendim ve randevu alarak gittim. Leonarditi raporları ve Tarım ve Köy işleri bakanlığından alınan belgelerini gösterdim. Sayın başkan hemen zirai ilaç satan birisini çağırdı. Gelen kişiye ürün anlatıldı. Kişi sayın başkanın biz ne organik ürünler gördük. Hiç bir netice alamadık. Arkadaş bir kamyon denemelik ürün göndersin dedi. Bende size bayilik vermiyorum. Benim ürünüm kötü olsaydı Tosyanın arka sokaklarından girerdim. Benim Eski Kastamonu Tarım İl Müdürünün karşısında ne işim var. Size kesinlikle bayilik vermiyorum dedim. Bu kişi biraz sonra bir kamyon alalım bir arkadaşım var onunla bölüşürüz dedi ama ben kararlıydım ve bayilik vermedim. Yaptığım işin maddi yanı bir tarafa asıl manevi yanı beni daha çok mutlu ediyor. Bu bir mücadele meselesi. Pazar günü Tekirdağ'a kadar gidip peyzajçılarla görüşmeye karar verdim ve ancak Kınalı'ya kadar gidebildim. En az 15 peyzajı ile görüştüm. Anlatacak takatım kalmadı ama 3 peyzaj firmasına ürün vermenin huzuru ile evime döndüm. O firmalardan bu ürünü alan kişiler bundan sonra daha sağlıklı ürünler yetiştirecekler ve kullanacaklar. Sayın Epsodi dileklerin için sana çok teşekkür ederim. Sağlıklı kalın

Remzi Sarıoğlu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön