View Single Post
Eski 07-05-2009, 13:53   #12
epsody
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 04-02-2008
Topraklarımızın kurtarıcıların'dan.Remzi Sarıoğlu.

Sayın,arkadaşım Remzi Sarıoğlu Leonardit'in ve hümik asitllerin toprak yapısının organik özelliklerini iyileştirmede, birinci sırada yer alan en önemli organik toprak düzenleyici olarak yadsınamaz, sizin tarifini sıraladığınız niteliklerden daha fazlası var anlayanlara, ama ne yazıkki bizim insanımıza bunu anlatmak çok zor; Size bu konuyla ilgili bir anımı nakletmeden geçemiyeceğim.

Sene 1998 yazı geliboluda ilçe tarıma giderek leonardit ve humik asitler hakkında malumat edinir düşüncesiyle uğramıştım, içerde bahçe bitkileri yetiştirme uzmanı olan ziraat mühendisi ve yakında on sekiz mart üniversitesinden mezun olacak stajyer bir arkadaştan bilgi alacağım şeklinde yönlendirilmiştim, yanlarına varıpta kısa bir tanışmadan sonra konuya girerek sorumun konusu olan organik toprak düzenleyicilerden leonardit ve humik asitler hakkında, önce sizler daha iyi bilirsin diye geldim, ben bu minerali nerede bulabilirim diye sorunumu açtım.

O günlerde bu mucize minerali tanımak için birçok kaynak araştırması yapmış, sorularımı bir uzman edasıyla yöneltmişimki bu arkadaşlar önce biraz bocaladılar sonrada benim bilgilerime katıldıklarını fakat bu edindiğin bilgilerin, satışının pazarlamasını yapmak için abartılı olabileciğinden sanıldığı kadar ahır gübresinden daha iyi olamıyacağını ve okuduklarınla sen kendini etkilemişsin diye telkin ederek böyle kimyasallarla bu iş olmaz bunun çaresi bahçene bir römork ahır gübresi at ta gör bak toprağın nasıl düzene girece pamuk gibi olacak ve gör bahçendeki bereketi diye konuyu bağladılar.

Ben uzman diye gittiğim bu insanlar bana bu açıklamaları yaptıktan sonra, benim internet sayfalarından özenle indirdiğim bilgilerde konun uzmanları asrın mucizesi diye lanse ederek doğanın topraklara bahşettiği mucize mineral, bütün kimyagerlerin toplanarak bir araya gelselerde laboratuarlarda dahi yapılamaz dedikleri bu mineralin, çelişki yaratan ikileminde dondum kaldım daha sonraları kendi bilgilerimin kanaatini güçlendirecek oluşumlar piyasalarda görününce benim yeni bir kanaatim oluşmuştu insanımızın ilerlemelere kapalı bağnaz hatta kabul edilemez gericiydiler.

Sözüm daha fazla ama açıklamalar anlamsılığa gidiyor. Leonardit'i kabul ettirmek bu insanlara çok zor olacaktı.

Arkadaşım konuya ilginden dolayı seni kutlarım, sevgi ve saygılarla hoşça kal.

Düzenleyen epsody : 07-05-2009 saat 15:38 Neden: imla hatası
epsody Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön