View Single Post
Eski 29-04-2009, 20:59   #29
Remzi Sarıoğlu
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 23-10-2008
Merhaba ben organikçi olduğum için bir şeyler söylemem gerektiğini düşünüyorum.

1. Yurt dışına ihraç etttiğimiz sebze ve meyveleri Avrupa birliği, ABD ve Japonya tahlil ettikten sonra içinde kimyasal kalıntı tesbit ettiğinde iade ediyor. Nasıl olsa besin değerleri aynı diyorsunuz.
2. Cernobil kazasından sonra özellikle Karadeniz'de kanser vakaları neden arttı?
3. Kimyasal gübreleri kullana kullana neden topraklarımız verimsiz hale geldi?
4. Bu gün neden çiftçiler organik tarıma dönmek istiyorlar?
5. Kimyasal gübrelerle yetişen ürünlerin damak tatları tatsız ve raf ömürleri kısa?

Nasıl olsa içindeki değerler aynı olduğuna göre kolayca yurt dışına ihraç etmeliyiz ve yetişen ürünlerde damak tatı ile raf ömrü aynı olmalı değil mi?

Dün akşam televizyonda Sayın Mehdi Eker (Tarım Bakanı) artık kimyasal ürünleri reçete ile satacağız. Üretici önce toprak tahlili yaptıracak ihtiyaca göre kimyasal ürün vereceğiz dedi.

Kimyasal gübre sanaayi bir sektör yok etmeleri mümkün değil. Ama organik tarıma geçemek istiyorlar. Foruma üye arkadaşlarımızdan (tavsiye etmiyorum) isteyen kimyasal gübrelerle ve genetiği ile oynanmış tohumlar fidelerle yetiştirilmiş ürünleri tüketebilirler, ben mümkün olduğu kadar bunlardan kaçıp organik ürünleri tüketmeye çalışacağım. Saygılarımla,

Remzi Sarıoğlu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön