View Single Post
Eski 27-04-2009, 17:41   #72
malbman
Ağaç Dostu

malbman's Avatar

Giriş Tarihi: 25-04-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi TuruncuHis Mesajı Göster
Hani toplantı günü dolmuş şoförünün tavrından rahatsızlığımı iletmiştim ya; hayatı incelikler üzerinden sürdürmek gerek demiştim.
Bunu sigara nedeniyle yapamamış olmak, bir taraftan "az iç, az sonra iç..." derken bir taraftan ikiye katladığım miktarlarda içmek beni o dolmuş şoförünün kabalığıyla aynı yere koydu. Birilerinin rahatsız olduğunu bile bile kontrollü davranamamak benim değil bağımlılığın genel profili imiş. Aman işte dün akşam sigarayı bıraktım.
Mutlu musunuz?
Ben değilim. Seviyorum sigara içmeyi, ağzımdaki tadını. Midem ağrıyor içmezsem. AMATEM'e gittim bugün. Doktor kebelek kübelek derken ben çoktan olayı kavramışım; olayın mantığını, yapmam gerekenleri saydım döktüm. Yani kendi başıma bıraktım, doktor nikotin bandı verecekti, onu bile reddettim. Hisarönü'ne gitmemi yasakladı; çiçekçilerle çay sigara muhabbeti yapıyorum ya
Uğruna sigarayı bıraktığım arkadaşlarım, gelecek ay kaçın benden ya da milyon tane tohum getirin. Her krizi tohum ekerek savuşturmam gerek
Gelecek aya geç kalırsın. Ben sana hemen yarın 400-500 tane kadar ortaya karışık bir tohum kokteyli yapayım. Kriz geldikçe kendini torflara, plastik bardaklara ve tohumlara vur

Hisarönüne de bol bol git. Korkularınla yüzleşmelisin ki korkularından arınasın Yalnızca çay söyle kendine. Çiçekçiden sigara otlanmaya kalkma.

Nikotin bandı değil de, önlem babında bir kutu nikotin sakızı bulundur derim yanında. Çok dayanılmaz olursa bir tane çiğnersin. En az üç saat unutturuyor.

Hadi kolay gelsin. Ama sakın vazgeçme. Diren, dayan, kazan (ulen şair gibiyim be).

malbman Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön