View Single Post
Eski 27-04-2009, 10:59   #1
animamundi
Yeni Üye

animamundi's Avatar

Giriş Tarihi: 15-04-2007
Çocuklara doğa sevgisi aşılama

Merhaba,
5.sınıf öğretmeniyim.Son 5 yıldır 4.5.sınıf okuttum arka arkaya.Daha önce görev yaptığım okulda öğrencilerimle sınıfın bir köşesi canlılarla(bitki-hayvan)dolmuştu.Okulun bulunduğu yerin avantajları da vardı tabii.Kocaman bir okul bahçemiz vardı.Mahallemiz de henüz fazla betonlaşmamış,bahçeleri olan evlerle doluydu.Oradaki öğrencilerimle çok güzel çalışmalar yaptık,yaşayarak öğrenme (örneğin:yakalayabildikleri hayvanlara sınıfta bir yaşam alanı oluşturup besleme,gözleme gibi).Duyuyorum ki oradaki öğrencilerim Fen ve Teknoloji derslerinde çok başarılılarmış.(Artık 7.8.sınıflardalar)
Şimdiki okulum kentin göbeğinde.Umutsuzluğa kapılmadan çocukları yine harekete geçirdim.Sınıfta turp bile ektik.Penceremizin önü çeşitli saksı bitkileriyle doldu.Kendileri suluyor,ilgileniyor,bilgi, ediniyorlar.Su kaplumbağası ve çulluk bile ziyaret etti sınıfımızı.Sitemizden de artık faydalanıyorlar.Sınıfımıza bağış yoluyla bir bilgisayar sağladım(sırada projeksiyon var).Artık internet bağlantımız da var.İsteyince oluyor inanın.Duygularımı paylaşmak istedim.

animamundi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön