View Single Post
Eski 16-04-2009, 11:08   #166
Remzi Sarıoğlu
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 23-10-2008
Sayın Epsodi
Bir önceki yazınızı okuduktan sonra 0286.566 28 69 numaralı telefondan Murat Çelik ile görüştüm. Kendisi Gelibolu'da talep olmadığını, talep olduğu taktirde alabileceğini söyledi. Zaten ziraatın içinde olanlar sizin kadar bilinçli olsa her şey düzelir. Celal Bayar Üniversitesinden Doc.Dr.Tuncay hocamız ipsalada leonarditle ile çiftçiyi bilgilendirme semineri verdi. Çok da başarılı bir seminerdi. Çiftçinin bütün sorularını çok güzel yanıtladı. Ama biz İpsala'ya bir torba ürün veremedik. Sonra nedenlerini araştırdık. Çiftçi ben arazimde dönümden 600 kg çeltik alıyorum. Bu bilmediğim ürünü kullandığım da 600 kilonun altına düşersem ne yaparım diyor.
Bizim Leonardit ile ilgili bir cd miz var. Leonarditle yetiştirilen ürünler ile leonardit kullanılmayan yan tarladaki farklılıkları iraat Mühendisi Mutar Çelik beye de cd bırakmıştım. Bu sabah konuşurken cd izleyip izlemediğini sordum. İzlememiş. Sizin gibi bilinçli, yeniliklere açık ve organik ürünlerin yetişmesini sağlayıp canlıların daha sağlıklı beslenmelerine katkı verilmeli. Leonardittin tanıtımı için çalışmalar yapıyoruz. Gökçeada ve Bozcaada bu işi çok güzel yapmaya başladılar. Samsun Bafra ovası bu konuda çok başarılı. Çetiner ticareti için Gelibolu devlet hastanesinin arkasında demişlerdi. Bulamadım ama bir dahaki sefere bulacağım. Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. Sağlıcakla kalın.

Remzi Sarıoğlu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön