View Single Post
Eski 08-04-2009, 00:29   #115
BalıkcıSerdar
Ağaç Dostu

BalıkcıSerdar's Avatar

Giriş Tarihi: 09-02-2009
Kuruma için bu sefer fazla beklemedim, ertesi gün, delikten boruyu geçirip, iç dişli rekoru (aslı sanırım "rakor" olması gerekiyor) olabildiğince kısa mesafeden boruya ve boruyu da, alttan gelen borunun ucundaki dirseğe kaynattım. Kanalı biraz derin açmamın burada faydası oldu, kaynak yaparken gereken mesafeden dolayı rekor önden, dirsek arkadan çıkıntı yapmadan kütüğün her iki yüzeyine sıfırlandı.

Daha sonra kütüğü zemine sabitleme konusunda, yapıştırma gücüne çok güvendiğim (marangozların lamine yapımında kullandığı) "deniz tutkalı" imdadıma yetişti

Kütüğün oturacağı tabanı zemin betonu üzerinde belirleyip, o alana deniz tutkalını resmen "boca" ettim. Deniz tutkalının özelliği, köpürerek boşlukları doldurması, gerekli basınç ve kuruma süresine dikkat edilerek uygulanması sonucunda, yapıştırılan nesnelerin başka yerden kırılıp, kesinlikle yapıştırılan yerden kırılmaması diyebilirim. Ayrıca kuruduktan sonra, sudan veya herhangi bir sıvıdan etkilenmiyor. Bu kadar kuvvetli yapıştırma özelliği yanında, eğer taşan kısım olursa (köpürme özelliğinden dolayı genelde oluyor) kolaylıkla bıçak veya kesici bir aletle taşan kısmı temizliyebiliyorsunuz. Bu yapıştırıcıyı kullanırken dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan biri de çıplak elle temas etmemeniz veya giysilerinize vs. bulaştırmamanız, vallaha Allah muhafaza

Eklenen Resimler

BalıkcıSerdar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön