Konu: Palu
View Single Post
Eski 31-03-2009, 13:24   #3
kömür
Ağaç Dostu

kömür's Avatar

Giriş Tarihi: 04-07-2008
Kurulum aşamaları 2 (son)

Aynı şekilde sualtı bölümü içinde yapay fonlar hazırlandı ve akvaryum silikonu ile yapıştırıldı. Sualtındaki fonların yapıştırılmasını takiben temizlik ve arınma maksadıyla akvaryum su ile dolduruldu, kaya tuzu katıldı ve kafa motoru ile 1 hafta kadar bu su çevirildi.

Name:  6.jpg
Views: 4655
Size:  29.7 KB

Şelale oluşturmak için, kafa motoru kullanılarak suyun taşınma debisine ve su yoluna bakıldı. (Önceleri şelale bu şekilde çalıştırılmasına rağmen daha sonra kafa motoru iptal edildi, sisteme bir ara eklenmiş olan dış filtrenin su veriş kısmı arka fonu orta kısmından delerek iliştirildi ve filtrasyon görevinin dışında şelale niyetine kullanılıyor. Böylece hem sualtında yer kaplayan bir ekipman çıkarılmış oldu, hemde suyun yüksekliği alçaltılarak etrafa sıçrayabilen su damlalarının önüne geçildi.)

Name:  7.jpg
Views: 3672
Size:  34.1 KB

Name:  8.jpg
Views: 3829
Size:  40.3 KB

Araya açılan parantezden sonra kuruluma devam edeyim. Bitkileri ekebileceğim yapı sonunda oluşmuştu
Karasal bölümünde toprağın havalabilmesi için evde önceden birikmiş olan şişe mantarlarını 3-4 cm yüksekliğinde yaydım.

Name:  9.jpg
Views: 3437
Size:  28.1 KB

Ekimi %30 toprak %70 torf olan, yapı marketten aldığım toprak ile bazısı evde önceden bulunan bazısı paludaryum için edindiğim bitkilerle yaptım. Ve keyfini sürmeye başladım

Name:  10.jpg
Views: 3445
Size:  49.4 KB

kömür Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön