View Single Post
Eski 26-03-2009, 08:10   #9
epsody
Ağaç Dostu
 
Giriş Tarihi: 04-02-2008
Şehir: istanbul-Gelibolu
Mesajlar: 1,829
Kaktüs arkadaşa bahçede yardım

Sayın kaktüs bahçenizle ilgiliyazılanlardan anlıyorumki yardıma ihtiyacınız var bu konularda geniş deneyimli tecrübelere sahip olarak size yardım etme ihtiyacını hissettiğimden sizin ihtiyacınıza cevep verecek hemde çok ekonomik çözümlerden örneklerle açıklamalarım olacak.

Bahçenize bitkilerden yararlanarak güzel görünümlü çitler oluşturabilirsiniz,buralara tek sıra halinde biberiye ekip büyüdüklerinde istediğiniz görünümlü şekiller vererek budamalarını yaparsınız, bir başka öneride kapı gülleri dikerek bahçenizin çevresinde bir metre yükseliğe tel çekerek üstünde asararak tel boyunda uzamasını sağlıyarak şekil verirsiniz, tabii bunların bahçenizi çabuk sarması sık sık daldırma lapmanız gerekecek.

Bunları kumşu bahçerinden alacağınız çeliklerden temin edeceğinizden sizin sadece tel ve kazık masrafınız olacak.

Gelelim bahçenizdeki inşaat atıklarınıza irilerini bir tırmıkla toplarsanız geriye inşaat kumu kalıyor bu da sizin bahçenize lazım olan toprak düzenleme işleminde gerektiğinden şu anda bu yapılan işlemlerden sonra bahçeniz kumlu bir toprağa sahip olarak organik maddece fakir yapıda olduğundan ilk elde ahır gübresi takviye edilerek denge oluşturulabilir daha sonrada bahçenizde oluşan dal, yaprak,çeşiti bitki atıkları vede mutfaktan çıkan mutfak atıklarını kompost yaparak toprağınıza katarak toprağınızın organik yapısını zengileştirerek iyi toprak yapısı sağlamış olursunuz. Bahçe işleriniz kolay gesin diyerek bu zevkli çalımalarla mutluluğunuz daim diyerek hoşça kalın. Saygılar

epsody Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön