View Single Post
Eski 21-03-2009, 16:12   #88
adramelech
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 21-03-2009
Merhaba arkadaşlar. Bu forum gerçekten çok bilgilendirici olmuş, tüm arkadaşlara teşekkürler. Ben geçen yaz Drosera spatulata tohumları aldım, ektim ve olabildiğince güzel baktım. Şu an büyüdüler, ilk diktiğim saksıya sığmaz oldular fakat ben uygun toprak bulamadığım için onları ayıramıyorum. Bana hangi toprakları almam gerektiğini söylerseniz çok sevinirim. Aslında hangileri olduğunu biliyorum ama sizin tavsiyelerinize ihtiyacım var. Zonguldakta oturduğum için çiçekçilerde bulamadım, internetten almaya karar verdim ama seçeneklerden hangisi uygun bilemedim. Bir de bir saksıda en fazla kaç tane fide olmalı? Benimkinde yaklaşık 15 tane falan var. Hepsi çıkmaz diye bol bol ekmiştim ama hiç fire vermedim bugüne kadar. Bir sorum daha var, alt yapraklarda çürüme var, bunu nasıl önlerim acaba? Artık böcek yakalamalarını izlemek istiyorum ama hala o büyüklükte değiller sanırım. Bir süre sonra fotoğraflarını da ekleyip öyle görüşlerinizi almak istiyorum. Kendinize iyi bakın arkadaşlar, görüşmek üzere...

adramelech Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön