View Single Post
Eski 08-03-2009, 20:16   #6
kamil35
Ağaç Dostu.

kamil35's Avatar

Giriş Tarihi: 11-09-2008
En güçlü kovanımın anasını 06/03/2009 cuma günü bir çıta ile aldım. Ana üretimi için kullanacağım kovan anasız kaldı. Aynı gün 750gr şekerden yaptığım şurubu da kovana verdim. Bugün (08/03/2009) arılıktaydım. Yağmurlu bir gündü havanın müsade ettiği zamanlarda arılarımı kontrol ettim. 05 Martta petek verdiğim bir çok kovan tekrar dalak sallamış ve tekrar petek verdim. Ana üretim kovanını kontrol ettim. Yüsükler yapılmış ve arı sütü konmuş. Saymadım ancak 10-12 tane falan.. Mevsim erken olduğu için arı fazlaca yüsük yapmak istemiyor şuan. İki yüsükteki larva biraz gelişkin olduğu için onları imha ettim. Analar taze larvalardan olmalı... Aslında 5. gün yüsüklerin tamamını bozup günlük yumurtalı bir petek vermek ve kovanı ana üretimi için günlük yumurtalı peteğe mecbur bırakmak en uygunu ancak, şuan buna benim vaktim yok. Yanımda Fotoğraf çekecek kimse yoktu. Hava da biraz serin olduğu için kovanın ağzını fazlaca açık tutmak istemedim. Yinede kopardığım dalakları ve günlük yumurtaları resimledim.

kamil35 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön