View Single Post
Eski 04-03-2009, 15:54   #357
monser
Ağaç Dostu

monser's Avatar

Giriş Tarihi: 04-08-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Zeytinci Mesajı Göster
Çalı formunu tercih etmişsiniz bence de iyi olmuş. Dipten gelen iştahlı filizler büyüyecek ve çiçek yapacak. Suyunu gübresini ihmal etmeyin. Yüksek kestiğiniz ana gövde de filiz verebilir. Vermez ise onu dipten kesersiniz **** aşağıdan gelen filizleri bağlamada kullanırsınız. Korkulacak bir şey yok gayet sağlıklı görülüyor.

Beyazlaşan tohum zarflarının (kapsüller) içerisinde siyahlaşmış tohumcuklar var. Ben o zarfları keserek çıkardığım tohumları torfa ektim, şimdi çimlenmelerini bekliyorum (ilk tecrübem). Daha önce kapsülleri ekmiştim olmamışdı.

Budadığınız dalları çelikleme yaptınız herhalde.

Gelişmeleri fotoğraflarsınız.Kolay gelsin.

Sayın Zeytinci,
Zaman ayırıp bilgilendirdiğiniz için öncelikle teşekkürler,
siz "Budadığınız dalları çelikleme yaptınız herhalde. " dediğiniz an fırlayıp bahçeye baktım dalları atmışlarmı diye çünkü bende az kalsın atacaktım,neyse atmamışlar ama çelik nedir? nasıl yapılır bilmiyorum,ama şimdi arayıp bulup öğrenmeye çalışacağım.Ayrıca "torf" unda ne olduğunu bilmiyorum (dediğim gibi kör cahilim bu konularda" şimdi onada bakacağım.
Bir şeyler başarırsam hiç olmassa birileri faydalanır kolay yetişmiyor siz daha iyi biliyorsunuz.saygılar sevgiler.

monser Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön