View Single Post
Eski 23-08-2006, 13:28   #40
SOLO
Ağaçsever

SOLO's Avatar

Giriş Tarihi: 03-08-2006
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi egökkuş
Acımızı paylaşmak ve yas tutmaktan öte yapılabilecek ne var bilmiyorum. Benim de içim yanıyor.
Günlerdir bu yangınları basından takip ediyorum. Kuşadasından yeni döndüm.
o gördüğüm ormanın yanıp kül olmasına ne kadar üzüldüğümü anlatamam. Bir kaç yıl öncede Kaş ' a gitmiştim büyük bir titizlikle gezdiğim orman şimdi kül halinde ne acı... Söyleyecek kelimem yok.... Yapılacak tek şey tedbirli davranmak ve uzun süreceğini de bilsek tekrar aynı ormanları oluşturmaya çalışmak tabi ki bunu yaparken orman yangınlarına müdahalede en etkili çözümü bulmakda dahil. Herkes 5 fidan dikse hatta 1 bile olsa her kesin bir ağacı olur ve ne zaman olur bilinmez yeni bir ormanımız olur. Ama yanan hayvanları nereden bulur ve nasıl getiririz bilmem. Bugünün hürriyet gazetesinde bir kaplumbağanın kül olmuş bir resmi vardı o bir simgedir bizim için
o bile denemiştir alevler onu yakıncaya kadar demekki yılmamak lazım karaları giyip biz yastayız demek bize yakışmaz.
Hatırlarmısınız bilmem ama bir kaç yıl önce Çanakkale'de şehitliklerde böyle bir yangın çıkmıştı ve bir kaç gün söndürülememişti hatta orman müdürüydü yanılmıyorsam alevlerin arasında kaldı ağlayarak okumuştum . Bu yıl yine gittim Çanakkale'ye o adamın heykelini dikmişler ve o ormanı yine yapmışlar şehitlerimiz ağaçların gölgelerinde yatıyorlar .
İstendiği sürece insan her şeyi yapar. Bu doğayı katleden insanlar varsa doğayı yeniden canlandırmak için çalışan insanlarda var bunu gösterilmesin gerekli.
Duygularım çok yoğun inanın kuş olup kanatlarımla su taşımak isterdim oralara.Ya da süpermen olup soğutucu nefesimle bir üfleyebilseydim de ağaçlarım kurtulsaydı ...
Sözün bittiği yerde sessizlik başlar...
Umarım en kısa zamanda bu alevler söner ve rahatlarız...

SOLO Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön