View Single Post
Eski 22-08-2006, 11:58   #20
bonsaireef
Ağaç Dostu

bonsaireef's Avatar

Giriş Tarihi: 29-06-2005
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Oguz SAGLAM
Sn. bonsaireef,
Tuzlusu paludaryumu belki de paludaryum kategorisinin en uç ve zor alanı.
Son derece de keyifli elbette.
Bu konuda ne yazık ki dünya çapında surf yaptığınız zaman hemen hemen hiç bir bilgiye ulaşamıyorsunuz.
Haliyle birçok şeyi karanlıkta el yordamıyla yapmak gerekiyor.
Oğuz Bey dediklerinizde çok haklısınız.
Bu konularda çok azimliyim.Bitmek tükenmek bilmeyen enerjim var.Deniz akvaryumuna başlarken de Ankarada bu konuyla ilgili hiçbir yer yoktu.Sorduklarım yok yapamazsın, yok çok masraflı dediler.(Sakın bu sözler size sanmayın.Kesinlikle size değil sadece kendimden bahsetmek adına yazdım bunları.Yoksa siz oldukça mantıklı konulara değindiniz, zor dediniz ama imkansız demediniz.)Ben de yaparım işte deyip öğrenci halimle yaptım hemde bence çok iyi oldu.Akvaryumundan sumpına kadar herşeyini kendim yaptım.Canlı kayalarını almadım ama kendim dalıp çıkarıp işledim.Refigium yapamadım caulerpa bulamadığım için ama getirdiğim kayalarda kırmızı deniz yosunları çıktı.Hep nitratım sıfırlardaydı.
(Ah bu konulardaki azimim ders konusunda da olsa şu TUS u kazansam.)

Bu arada gidişatımı ben de hiç iyi görmüyorum.

Mangrove yetiştiren Deniz Şişman vardı deep-nblue'da.Deniz akvaryumu ile ilgilenirken takip ediyordum.

Bu arada mangrove bonsaisi yapılmıştı bir yerde görmüştüm.Bir bakayım bulursam buraya ekleyeyim.Paludaryumda mangrove bonsaisi de fena olmazdı değil mi.

bonsaireef Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön