View Single Post
Eski 16-02-2009, 21:53   #6
ismailay
Ağaçsever

ismailay's Avatar

Giriş Tarihi: 11-02-2009
Çok teşekkür ederim. Degerli yorumunuzda beni mutlu etti sizinde yüreginize sağlık. Anlatmaktan mutluluk duyarım.

Öncelikle bu işten hiç anlamıyorum ve daha önce kesinlikle ne tohum görmüşlügün vardı nede nası yetiştirildigi hakkında bir bilgim kulaktan duyma bilgilerle dogru yanlış bi şekilde duydugum bilgilerle yapmaya çalıştım. 300-400 arası tohumu ortalama olarak 3çerli +- şekilde peşetlere topragın arasına savuşturduk ve üzerlerini biraz daha toprak serpistirerek dikim işlemini bitirdik

Tohumları bizim evdeki ve komşunun kullanılmıyan saksılardaki topraklara diktim.

Tohumları ilk diktigimde binanın aydınlıgının bulundugu son merdüven kısmına koydum bir ayı geçkin bir süre orda durdular yanlış hatırlamıyorsam orda kaldılar soguk sebebi ile eve aldım ve iki haftanın içinde çok ısa bir sürenin ardından bir çogu çıktı bu arada halen merdüben boşluugunda bir saksı durmaktaydı soguk oldugu için hiç biri çıkmadı onlarıda indirdigimin ikinci haftası onlarda çıkmaya başladı .

Bulundukları yer sobaya yakın bir yere koydum çam kenerında duruyorlar sabahları ölene kadar ışık üzerlerinde bu arada ışık görmüyen yerdede var onlar daha geç ilerliyor büyümeleri ısısı soba ısısı.

ismailay Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön