View Single Post
Eski 09-02-2009, 21:06   #8
AfyonluSedat
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 05-03-2008
benim dediğim çimlenme sorunu olan tohumlarda netice çok yüksek oluyor

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi angel_emel24 Mesajı Göster
on gündür suda gül çeliklerim vardı yavaş yavaş filizlenmeye başlamışlardı dün fide torbalarına diktim.güneş ışığını iyi alacak bir yere koydum bahçede.geçen yılda aynı gül dallarından dikmiştim ama önce hepsi yaprak verdi sonrada teker teker kurudular.sizce bu yıl diktiklerim tutar mı? bu konuda acemi olduğum için deneyimli arkadaşların fikirlerini bekliyorum.
gül çelikleri için kölkendirici kullanmanızı tavsiye ederimm

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Tekin Mesajı Göster
Sayın feriha hnm çimlenme engeli olmayan tüm Tohumları evde halının altına atsanız halı nemli ise uygun sıcaklıkda çimlenir.
İstediğiniz tüm karışımlar (zehirli ) olmamak kaydı ile eski çoraplarınızı bir araya getirip aralarına tohumları atsanız nemli ve uygun sıcaklık olduğu an çimlenirler. Yeterki üzerlerinde yüzeye çıkmayı engelleyecek baskı olmasın.
NOT Önemli olan çimlendikden sonra ona göstereceğiniz ilgi hergün dahada şımarmasını sağlayıp size gülümseyecektir.
sayın tekin bey.. engelli olan tohumlarda çimlendiRme başarısı için açılmış bir konu. zannedersemm çimlenme olayını herkez az buçuk bilir.bizim burda paylaşmak istediğiz çimlenme yüzdesi nasıl artar? deneyim paylaşmak.

AfyonluSedat Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön