View Single Post
Eski 16-08-2006, 08:37   #1
cemada
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 01-04-2005
Sebze üzerine sohbetler

Herkese günaydın
Her sabah bu topik ile başlamayı alışkanlık haline getireceğim.
Sadece günaydın da diyebilirim, o günkü sebzeler programımızı da söyleyebilirim, sizin programınızı da alabiliriz.

Bu sabah inanılmaz bir keyifle uyandım. Kadıköy'ün en en temiz, en çiçekli, en güzel sokağında, esnaf çay evinin ilk müşterileri kapısının önünde en taze çayı içiyorlar ve ekmek aldıktan sonra oraya uğrayıp bir bardak ta ben içtikten sonra........İyi bir cümle kurdum neme lazım

Gelecek senenin, İstanbul'un en güzel teras balkonu olacağını şimdiden ilan ettiğim terasımda, demlediğim çayımı içerken, minik parsellere böldüm heryeri ve nerelerde hangi sebzeleri yetiştireceğimi, aralarına hangi çiçek saksılarını serpiştireceğimi planladım.

Telefonla sevgilimi uyandırdım ve ona sağlıklı, başarılı bir gün diledim ve bu neşemin kaynağının o olduğunu söyledim. Nadide bir orkide gibi hissetti ve böylesine özel bir insan olmanın mutluluğuyla döndü bana, ışıl ışıldı.

Minyatür bahçemizde lale, nergis, sümbül, bulabilirsek çiğdem, kardelenleri dikmek için yaklaşık üç ayımız var.

Bugün en az 173 kişinin www.sebzeler.org sitesine üye olmasını bekliyorum.
Bugün aybala'nın ve ayaay'ın en az 1000 tane sebze deyimi bulmasını ya da uydurmasını bekliyorum.
Bugün malina'nın, bizim sitede döküp dağıttığımız bir kaç yeri toparlayıp sonra da bizi fırçalamasını bekliyorum

Umut edin, güzel hissedin!

cemada Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön