Konu: Solucanlar
View Single Post
Eski 18-01-2009, 07:49   #14
epsody
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 04-02-2008
Tanışma

Sayın , Ali H. ALİ. Uzaklara selam. Solucanlar konusu 39 yazınızda sizin oralarda, eko sistemin insanlarca daha iyi korunduğu solucanlara verilen değer üzerine sizin de bu konuda hassasiyetiniz den bilgileneceğim konusu hasıl oldu. Size önce kendim den bahsedeyim mesleğimin elektronik olmasına karşın emekli olduktan sonra, doğa ekoloji ilgim arttı bu ilgimi gelibolu daki bahçeli evimde bahçe, toprak ve kompost uğraşılarıy' la solucanı ve danaburunlarını tanıdım. Bu canlıların bahçemdeki konumlarını değerlendirerek kompost olayında yep yeni teknikler oluşturdum. Yani sizin anlıyacanız bahçemde küçük bir eko sistem oluşturdum, bu sonuçlar beni bu iki canlı üstünde hasass bir şekil de ilgimi çekerek, solucan kompostuna götürdü. Şimdi ben solucanların faydalarını tanıdıkça bu hayvanlara yakıştırılan zararlıdır kelimesini haksız bulduğum dan insanlara karşı duruyorum içlerin de tarafım da olanlar varsa da. Ben mücadelem de yetersiz kaldığım anlar oluyor. Yazınız daki hassaiyeti görünce, çevreci düşüncelerim sükut buldu. Sizden bu konuda gürüşünüzü rica edeceğim bahsi geçen bu hayvanların konturollü beslenirlerse zararları nın olmıyacağı görüşüne sahip oldum sizin görüşe katkılarınızı bekliyorum sizi bu satırlarda bulana kadar hoşça kalın. Saygılar sunarım

epsody Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön