View Single Post
Eski 17-01-2009, 14:28   #20
Oğuz Alper
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 02-12-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Adalet Yağcı Mesajı Göster
Sayın Oğuz Alper, ben geçen yıl B5A kullanmıştım, uygulama şartları benim için oldukça zordu, güneş battıktan iki saat sonra bu işlerle uğraşmak oldukça yorucu oluyordu.
Bionem in uygulaması sırasında da buna benzer şartlar varmıdır, bizim gibi kendi ürününü yetiştirecek kadar bir yere sahip olanlar için ölçüler nasıl olmalı, uygulama aralıkları nedir.
Sayın Adalet Hanım ;

Bionemin uygulaması :

Ağaçlar için :
Yapraktan uygulaması: 200lt suyun içerisine 1lt Bionemi karıştırıyoruz ve ağacın gövdesi dahil yaprakların altı üstü dallara tamamen püskürtülerek uygulanır eğer ilaçlama makinanızın su alma litresi kaçsa yukarıdaki oranı ona göre hesaplayacaksınız.
Kök Uygulaması : 200lt suyun içerisine 1lt Biyonemi karıştırıp her ağacın taç iz düşümü bölgesine bu karışımdan 5 lt uyugulayacaksınız.

Sera Uygulaması :

Yaprak uygulaması : 200 lt suya 1lt karıştırılacak ve yaprakların altı üstü ve gövdesine püskürtülecek

Kök Uygulaması : Damlamadan 1 dönüme 2lt Bionem kısa su programı ile verilecek.

Uygulamada dikkat edilecek husus Başka hiçbir ilaç ve gübre ile karıştırılmaması ve Bionemin su içerisinde 15 dk gibi çok iyi karıştırılması .
Tamamen organik olup doğal yaşama ve insanlara ,hayvanlara herhangibir zararı yoktur.

Yine sorularınız olursa cevaplandırırım.Sağlıcakla kalın.

Oğuz Alper Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön