Konu: Solucanlar
View Single Post
Eski 17-01-2009, 09:15   #9
epsody
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 04-02-2008
solucanlara destek

Sayın,turuncuhis selamlarım iyi günler dileklerile konu üzrindeki açıklamalarımız sizinde dediğiniz gibi ; Konuyu fazla yaydık bizler laf yapıyoruz pratikte ortaya bir şey koymuyoruz. Ben açıklamalarımda akılcı çözümlerden taraf olduğumu belirtmeye çalıştım. Mesela siz benim kompost konusdan olaya bakışımı çıkarmamışsınız ben orada bahçemde bir bitki zararlısının zarar yapmadan fayda üretme çareleri üzerine bir çalışmada bulundum. Sonuçta o bahçede beraber yaşıyoruz yani sonuçta eko sisteme fazla bir müdehale söz konusu deyil. Açıklamalarımı sizin bir şeyleri eksik yapma bilgilerinizi tamamlam üzere yapacağım, mesela köpenizin sağlık kosunda bakımını tam yaparsanız, köpeniz pire torbası olmasın diye haşere mücadeleniz olmaz. Birde evde kalorifer böcekleri üzerine bir açıklamam olacak bu hayvancıklar neyle beslenip ürerler dersiniz, her halde evdeki eşyaları yiyerek beslenirler demiyeceksiniz. Ama ben derimki mutfak temizliğinin tam yapılmadığı ortalıklarda organik kırıntıların kaldığını ve bu yaratıklarda evde dolaşarak bunları ararken de sizin yarım kalmış bakımınızı tamamlıyor olmaları sizin gözünüze hoş gelmediğin katli vacip oluyor. Bunları açıklama amacım sizi bilgilendimek asla başka bir niyet taşımıyor konular bana göre çok derin anlatması form adabına ters isterseniz bu konuları özel mesajlaşarak görüşebilirz hoşça kal demeden iyi dileklerimle güzellikler sizinle olsun. 'Bulutlar ağlamasaydı hiç gülermiydi çiçekler. Mevlana '

epsody Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön