View Single Post
Eski 10-08-2006, 22:53   #9
banzay
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 10-06-2006
keçiboynuzu

Merhaba,
Keçiboynuzu yetiştirdiğim en azından denediğim için ben de konuya katilmak istedim. Öncelikle bu bitkinin cok kolay çimlendiğini soyleyebilirim. Su içinde şişirmeniz bile gerek yok. Ben şişirme işlemi yapmadim, yinede başariyla çimlendiler. Evin içinde baktiğim birkaç tane örnek var. Bunlari neredeyse iki senedir dışarı çıkarmadım. Tabii bunun bazi yan etkileri de olmadi degil. Çok saglikli olmalarına rağmen gövdeleri ince kaldı. Belki de erken budama buna neden oldu.
Güneşi doğrudan görmemeleri de buna neden olabilir. Başka bir odada tuttuğum bitki ise guneşi tum gün boyunca alıyor. Daha kisa boylu kaldı ve gelişimi cok yavaşladı. Tuhaf bir durum Toprak olarak önce torf kullandım. Bu sene içine perlit te ekledim. Gubrelemeyi normal şekilde yapıyorum. Sadece dışarı çıkarmıyorum. Evin içinde böceklenme yapmadı. Yapraklarında hastalık oluşmadı. Dayanıklı bir tur gibi geliyor bana.
Tavsiye ederim bir kuruyemişçiye gidin 250 gr keçiboynuzu alın hem ağzınız tatlansın hem de onlarca fidanınız olsun.

banzay Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön