View Single Post
Eski 04-12-2008, 18:31   #5
Selahattin Yılmaz
Ağaç Dostu
 
Selahattin Yılmaz's Avatar
 
Giriş Tarihi: 16-05-2006
Şehir: Bursa
Mesajlar: 5,284
Bir ürünün pazarlanması söz konusu olduğunda ve bu ürün bir tarım ürünü ise zaten fiyat oluşturma mekanizmasında hal fiyatlarından yukarıya sadece pazarda kendiniz satarak veya kendi reyonunuzda satarak değerlendirebilirsiniz. Özellikle çilek ve çilek ürünlerinin değerlendirildiği halleri **** ortamları takip etmek gerekli. Ayrıca dondurulmuş çilek işleyen soğuk gıda işleyen işletmeleride takip edilebilir.

Otel, market veya herhangi bir anlaşmalı ürün satacağınız kurum size sadece sözleşmeli ürün garantisi verebilir ve eğer acemilik söz konusu ise asla ilk başlarda böyle bir sözleşme altına girmek makul değil zira acemiliğiniz ve yetiştiricilikteki problemleriniz yüzünden başınıza çok şey gelebilir. En iyisi az az başlayıp büyüyerek ilerleme ve bu arada sistemin içerisine girip pazarlama sorunlarını araştırmak, yeni açılımlara yönelerek ürün miktarını büyütmektir.

Bazı yerlerde çilek ihracata işlendiğinden ihracat firmaları alım merkezleri oluşturmaktadır ve yine buralarda da iyi araştırıp doğru çeşit tercihi yapmak gereklidir.


Düzenleyen Selahattin Yılmaz : 21-12-2008 saat 00:24
Selahattin Yılmaz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön