View Single Post
Eski 24-07-2006, 14:29   #32
Ali H. ALI
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 08-06-2006
selamlar,
Gallus dun soylediklerim agaclarinin uzerinde tek, tek ugrasip onlari kendi baslarinna daha iyi birer bonsai yapmakti .Yalniz sen onlari illede kucuk bir orman tarzinda yapmak istiyorsun, benim soylediklerim sadece oneri agaclar senin tabii ki son karari sen vereceksin. Bonsaide illede butun kurallara uyulacak diye birsey yok, yalniz kurallari ogrenmede fayda var cunku o kurallar oraya kural olsun diye konmadi bircok deneyimden sonra bonsainin en iyisi nasil olur diye konmustur.Yalniz kurallarin disina cikip daha guzel birseyler yapma olanagi vardir.Sizlere katiliyorum kural cercevesi icine hapsedilmis mahkum gibi kalmamamali zaman zaman o cercevenin disina cikilmali,yalniz konan kurallari ve sebeblerini bilirsek kural cercevesinden daha bir rahatlika disariya cikabiliriz
Ornegin orman tarzinda genelde ayni cins agac ekilir demeki genel olmasada karisik cins agacda ekilebilir yaliz daha zor bir ugars olacagindan ilk orman tarzini deneyecek birine ne kadar uygun bilmiyorum ama cesurca bir atilimla ben bu ise varim deneycegim dersen[ki sanirim sayin Bonsaireefin dedigi gibi sen bu agaclari orman tarzinda yapacaksin yapmassan icin rahat etmiyecek]
biz yine burdayiz ,yanindayiz simdiden basarilar

Düzenleyen Ali H. ALI : 25-07-2006 saat 05:51
Ali H. ALI Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön