Konu: Ata narı
View Single Post
Eski 21-11-2008, 22:46   #1
incikarsan
Ağaç Dostu

incikarsan's Avatar

Giriş Tarihi: 28-05-2008
Ata narı

Sevgili doğadostları,sizlerle bir mutluluk paylaşmak istiyorum.Sizinle paylaşacağım bu mutluluğu acaba ilk ben mi yaşadım yoksa başkaları da yaşadı mı merak ediyorum.4 veya 5 yıl önce bir arkadaş grubuyla Balkan gezisine çıkmıştık.Selanik te ATATÜRK'ün evini ziyaretimiz sırasında bahçede görkemli bir nar ağacı gördüm.Ağacı ATA'mızın
babası ALİ RIZA EFENDİ dikmiş.Ağacı sevgi ve hayranlıkla izlerken dibinden fışkırmış bir sürü filiz sanki bana 'bizden birkaç tane kopart belki bizi yaşatmayı başarırsın'dedi.Derhal bahçedeki görevliye giderek birkaç filiz kopartmak için izin istedim.Sağolsun verdi.Ayıp olmasın diye sadece 3 tanecik kopartabildim.Çantamda taşıdığım plastik su bardağına ağacın dibinden toprak doldurdum ve ALLAHIM NE OLUR YAŞASINLAR diyerek üç minik filizi toprağa soktum.Can suyunu da vermeyi ihmal etmedim.Bir haftalık seyahat boyunca filizler elimde gezdi. Ne
yazık ki iki filizi yaşatamadım.Ancak üçüncü filiz yaşam savaşını kazandı ve bu yıl ilk kez çiçeklere büründü.Önce'bu çiçekler meyvaya dönüşmez ama olsun kızım böyle de güzel onu çok seviyorum' dedim.Fakat gelin görün ki kızımın çiçekleri meyvaya dönüştü.Tam 6 tane nar verdi.6 tane ATA NAR'I.

incikarsan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön