View Single Post
Eski 16-11-2008, 15:45   #6
Günüm
Ağaç Dostu

Günüm's Avatar

Giriş Tarihi: 07-08-2006
İnceledim ve birkaç noktayı not aldım. Paylaşmak istedim.
-Alfabetik bitki listesinden ilk bitkiye tıkladım. Eğer Explorer sayfasının Geri tuşuna basmazsanız yeniden Alfabetik listeye dönülemiyor. Bunun için bir link verilebilir mi?
-Çiçeğin kokulu olup olmadığı hakkında bir detayı göremedim. Örneğin abelia kokulu çiçekler açıyor.
-Bitkinin genel tanımlaması için kullanılan minik ikonlar toplu olarak isminin yanında verilebilir mi? Bir bakışta genel bilgi sahibi olabiliriz. Mesela kelebek çeker, kokulu çiçek açar, zehirlidir, gölge, yarı gölge ya da güneş ister özelliklerine ilişkin ikonlar yanyana dizilip, ayrıntılı açıklamada da kullanılabilir.
-Üretim (nasıl ve ne zaman) ve budama başlıkları eklenebilir.
-Bitkilerin kaç derecelik sıcaklıklar arasını tolere edebileceği bilgisi de eklense yararlı olabilir diye düşünüyorum. (Zone olarak karşılığı da yazılabilir gerekli ise. Ben derece cinsinden bilgi aranıp durduğum için zone verildiğinde çok zorlanıyorum.)
-Aradığımız bitkinin forumda adına açılmış bir konu varsa oraya bağlantı verilebilir mi? Hani daha çekenden sor tarzı bilgileri bulabilmek adına. (Bunu tamamen hislerim doğrultusunda sordum. Mümkünlük derecesi hakkında bilimsel donanımım yok.)

Günüm Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön