Konu: sarracenia
View Single Post
Eski 18-07-2006, 12:43   #3
denizakvaryumu
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-04-2006
Erkan Hocam,
sizin çocuklardan biraz haber vereyim
Drosera Capensis den çok memnunum,hiç nazlanmıyor terra.dayken ufak siyah sineklerden onlarcasını yakalıyordu ,şimdi balkonda.. altında 3-4 cm lik bir suyun içinde,dün yeşil çekirge yavrusu yakalamış ,misafirler de gelmişti eh drosera muhabbeti yaptık,misafirlere "sivrisinek derdimiz kalmadı " diyorum,hepsini bu capensis yakalıyor

bu arada birader benim bu merakımı bildiğinden venüs sinek kapanı tohumu getirmiş hani şu internette satılanlardan,internette öyle güzel reklamı yapılıyor ki ,insanlar ,bu arada benim birader ,vft tohumlarını fasulye tohumları gibi 3 günde çıkıp, bir haftada sinek yakalayacak zannediyor,tabi gerçekleri anlatınca birader de biraz üzüldü.

Erkan hocam ,sizdeki vft kurbağa yavrusu yakalayacak boya gelmiş,bendekilerde epey büyüdü ancak bu aralar eski neşeleri kaybolmuş gibi,koruyuculu ütü suyu döktüm zannedersem bu yüzden ...bir daha kullanmayacağım ,belki de mantar sorunu var, tam bilmiyorum.

Nepentheslerde ibrik büyümesi çok hızlı değil ,ben nem eksikliğine bağlıyorum olmazsa yine terraya sokacağım.(Erkan Hocam biraz asker mektubu gibi oldu ama bu etoburlar hakikaten uzun uzun anlatılacak,bitkiler)

Erkan Hocam
"beni tekrardan sarr.a aşık eden ler de catesbei farnhami rubra alata..."
bu etoburun mutlaka fotoğrafını buraya ekleyin,bizler de görelim,ve derim ki bu muhteşem etoburlar nereden geliyorsa bir etobur sever olarak biz de ortak olalım,bir tane sahip olalım ve sizin tecrübelerinizle gözlerimiz şenlensin,stresimiz gitsin .......

Saygılar

Düzenleyen malina : 18-07-2006 saat 13:09 Neden: peş peşe gelen yazılarda, önceki yazının tümünü alıntılamak okumayı zorlaştırıyor diye sildim...
denizakvaryumu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön