View Single Post
Eski 14-07-2006, 18:42   #35
bonsaireef
Ağaç Dostu

bonsaireef's Avatar

Giriş Tarihi: 29-06-2005
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi blackout
ilk resimdeki mine senin yaptığından farklı mesela, hem gövdesi daha ince hem de yaprakları çok daha küçük. bu ikisinin boyu aynı mı? yoksa seninki daha büyük, o yüzden mi öyle görünüyor.
İlk mine benim mineden farklı,doğrudur.Aynı diye bir iddiam yok zaten.O mine üzerinde belki 15 yıldır uğraşılıyor.Benim ki ise daha 1 yıllık.

Bonsaide yaprak küçültebilirsiniz ama çiçek ve meyveyi küçültemezsiniz.Bu bilgiden yola çıkarak benim mine ile ilk resimdeki mine bonsaisinin resimlerini bir araya koydum.
Name:  lantana[1] copy2.jpg
Views: 2695
Size:  68.8 KB
Çiçek boyutlarını aynı tutmaya çalışınca ikisi arasındaki boyut farkı ortaya çıktı.Onun boyutu benimkinin yükseklik olarak 3-4 katı.
Gövde kalınlıklarına bakarsanız benim minenin gövde çapı yaklaşık 3 cm.Sanırım bonsaininkide o kadar.
Yaprak boyutlarını kıyaslarsanız çok bir fark yok aslında.Sadece o daha büyük, benimki daha küçük olduğu için benimkinin yaprakları çok büyük görünüyor.Zaten ben bunu kabul ediyorum.Şu an üzerinde çalıştığım bir bitki zaten.

Benim minemin gelişim aşamalarını buraya koyma amacım sadece sizlere yardımcı olabilmek.Yoksa benim bonsaim şöle böle demek amacım yok.

bonsaireef Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön