View Single Post
Eski 07-06-2007, 04:01   #10
Faruk Tuzcuoglu
Ağaç Dostu

Faruk Tuzcuoglu's Avatar

Giriş Tarihi: 01-03-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi cemal.S Mesajı Göster
Faruk bey!

Bu heyacan ne güzel şey. İnsanın yüreğini hoplatır. Bu yürekte bazen o hızla çok şeyler yapar. Çoğu zaman hissedildiği anda bulaşıcıdır. İnanın benim için o anda kurulmasına çalıştığımız grubun ismi ile ilgili kısa veya uzunmu olur üzerinde düşünecek sanisem olmadı. Hepimiz eminim kısa ve kulağa hoş gelen bir isimden yana tercihimizi kullanırız. Benim için sadece BAMBU bile yeterli. Bize duman lazım; ateşi kimin yakacağının veya yaktığının önemli olmadığı kanaatindeyim. Kendi adıma şunu söyleyebilirim bu ateşi hep berer yakabilmek için ortaklaşa yapılacak maddi manevi her şeye hazırım.
Sayfanın formdaki yeri konusuna gelince yönticimiz sanırım en güzelini düşünecektir. Hatta isim konusunda bile tercihini kullanabilir. Kendilerinin bambu konusunda mevcut çalışmaları var.

Saygıyla kalın.
Sayın Cemal bey,
Heycanınız çok güzel, ben sadece biraz takılmıştım.

Bir yandan da işin henüz başında olduğumuzu düşünüyorum.
Harekete geçmeden önce,
daha birçok konuda karar vermemiz gerekecek.

Ukalalık olarak almayın lütfen. Senelerdir inceliyorum konuyu.

Mesela hangi sektöre yöneleceksiniz ?
Kağıt sanayii, Tekstil sanayii veya Mobilya mı ? Düşündünüz mu ?

Uluslararası bir çok çalışma grubu var, onlarla temas etmeye çalışıyorum şu an.
Diğer taraftan, Moso Tohumları için henüz doğru adresi bulduğumuzdan emin değilim. Daha araştırıyorum.
Uluslararası pazarda bunun fiyatı en fazla 60 - 90 $ / kg olmalı.

Bir de şunu hatırlatmak lazım.

Ben seçimimi yaparken Karaburun un uzun seneler içerisindeki meteorolojik raporlarını genel müdürlükten satın almıştım. Ayrıca toprak kalitesi konusunda tetkikler yaptırmıştım.

Bakalım iklim ve toprak nekadar uygun ?

Moralinizi bozmak için değil ama dikkatli olmanız için yazıyorum bunları.

Sevgiler, selamlar,
Faruk tuzcuoğlu
0533 456 67 95

Faruk Tuzcuoglu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön