View Single Post
Eski 15-10-2008, 23:01   #3
kuru.umit
Ağaç Dostu

kuru.umit's Avatar

Giriş Tarihi: 27-05-2007
Sevgili Zenfree,
Kelin ilacı olsa başına sürecek ama ben kendi yolumu anlatayım; Ben genellikle değişik yerlere gittiğimden ve konu güzellik adına herşey olabileceğinden önce yurt içi ve dışı ayrımını sonrada yurt içini bölgelere ayırıyorum. Foto lar kesinlikle çift örnekle yedekleniyor: bir kısım DVD ye bir kısımda harici sabit diskte. Çiçek fotolarının ayrı bir yeri olduğundan onlardan adlarını bulabildiklerimi çiçekler klasörüne ayrı olmak şartıyla saklıyorum. Bir bölgeye veya yere birkaç kez gitmiş olabiliyorum örneğin Düzce nin 2003 den itibaren y-heryıl fotoları var Düzce 2003, Düzce 2005 ..vb. En dikkat etmem gerekende gezi fotolarının arşivlenmesi. Mutlaka bir kaç satır yazıyorum bunları bazılarını sizlerle paylaştım. Fotoların altına yerlerin adını yazmaya çalışıyorum. Her foto bölümünde mutlaka favoriler çıkar bunları da ayrı klasörlüyorum. aslında bu iş gayet ciddi bir iş. Aradığım fotoyu bulmak içinde hafızama güveniyorum. Zaman zaman geriye dönüp fotolara baktığımdan genellikle nerede ne olduğunu hatırlıyorum.
Her bir fotoda bir anımız var. Sahi elimizde anılardan başka neyimiz var?

kuru.umit Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön