View Single Post
Eski 10-10-2008, 12:56   #27
limon
Ağaç Dostu

limon's Avatar

Giriş Tarihi: 14-03-2007
Bahçemiz 450 metrekare civarı. Benim baktığım ve aldığım ekipmanlar da bahçe büyüklüğüme göre oluyor tabii.

Bu yaz ortası aldığım Çim Havalandırma Makinasından çok memnun kaldım. Tırmıkla yaparken hem bu kadar güzel toplayamıyordum, hem tüm günümü alıyordu hem de avuç içlerim eldiven giymeme rağmen su topluyordu. Bu yüzden bir hafta doğru dürüst iş yapamıyordum. Bu makinayla işlerim o kadar kolaylaştı ki... Çok ta hafif... Hem benim toplayamadığım kadar sararmış otları topluyor, toprağa pararel giden gözden kaçırdığım, ayrık otlarını, yoncaları bile çıkarıyor. Tüm bahçenin işini yarım saatte hiç yorulmadan bitiriyorum. Fiyatı da makul bence. Kullanışı da basit.
Name:  CİM_HAVALANDIRMA.jpg
Views: 9564
Size:  26.3 KB

Bu da benim bahçe süpürgesi dediğim ama asıl adının "Yaprak Toplama Makinası" olduğu alet. Biraz ağır ama omuz askısı var. Kenarlardaki çimleri makasla kestikten sonra elle toplamak çok zor oluyordu hem de tamamını toplayamıyordum. Ağaçların arkasındaki sarmaşıkların yaprakları döküldüğünde tırmıkla çekmek, öbekler halinde toparlayıp atmak çok yorucuydu. Şimdi takıyorum omzuma süpürgemi, ev süpürür gibi tüm bahçenin kenarını köşesini süpürüyorum. Bayağı güzel çekiş gücü var. Verandayı bile süpürüyorum. Taşların üzerine, aralarına giren kurumuş yaprakları elle toplarken ufalanıyorlardı, bu sorun da kalmadı artık. Ben çok memnun kaldım ama daha hafifi varsa tercih edilebilir. Güler Hanım, bu da elektrikli yalnız. Büyük bahçelerde zor olabilir. Benzinlisi de varmış ama internette görmüştüm.
Name:  yaprak toplama makinası.jpg
Views: 9530
Size:  40.4 KB

limon Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön