View Single Post
Eski 29-09-2008, 09:39   #180
cankizabla
Yeni Üye

cankizabla's Avatar

Giriş Tarihi: 28-09-2008
bu gun elma,uzum,hurma cekirdeklerimi cimlenmesi icin teker teker torf ile balkonda bulusturacagim.bakalim hangisi ne kadar zamanda cimlenecek.cimlenmeler basladiginda yazar paylasirim tabi cimlenirlerse..izmir iklimi sert olmadigi icin insallah bu mevsimdede cimlenme olur.
3yil once murdum erigi,limon,armut,ayva,portakal dikmistim minik bahcemize.hepsi tuttu.murdum erigindende bu yil 2.5 kg kadar urun aldik.harika tadi vardi.birazini yedik diger kisminida marmelat yaptim.neredeyse ilac niyetine kullaniyorum.hormonsuz ilacsiz,araba agsozlarindan uzak gercekten saglikli urun oldu.limon agacim henuz minicik(1.5 mere kadar boyu) ama uzeinde 3 adet limon var.bu arada kendi yetistirdiginiz agaclarinizin yapraklarindanda faydalanmayi ihmal etmeyin.limon yapraklari demlediginiz caya demlige bir tane koysaniz miss gibi rayiha veriyor.kurutulmus yasemin ,hanim eli cicekleride oyle,ayva yapraklarini hic ziyan etmeyin.yikayip kurutun ,ozellike kis aylarinda bogaz enfeksiyonlarinda kaynatiip bala karistirin.doga bize her hali ile hizmet veriyor biz almayi bilelim yeterki.bu arada roka,maydanos,dereotu,marul,havuc ektim balkondaki saksilarima ve hepsi cikti harika gorunuyorlar.buyun yaz roka maydanos dereotu satin almamistim yazlikdan donuncede denedim oldular saksida.hormonlu ilacli demetleri alip kullanmaktansa evdekilerden iki sap kullanmak benim mantigima daha uygun geliyor.hepimize kolay gelsin

cankizabla Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön