View Single Post
Eski 14-09-2008, 01:37   #6
amalia
Ağaçsever

amalia's Avatar

Giriş Tarihi: 06-09-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ferahzade Mesajı Göster
Ben zaten alerjik bir bünyeye sahip biriyim. Askerdeyken arı sokmuştu. Alerjik bir bünyeye sahip olduğumu doktorlar o zaman ifade etmişlerdi. Yaz, kış mütemadiyen bir burun akıntısı mevcutttur. Yanımda arı sokmalarına karşı adrenalin ve antihistaminik ampuller taşıyorum. Kaktüs dikenleri fazlaca tahriş etmemesine rağmen belki ilerde daha tehlikeli durumlara gebe olabilir diye düşündüm. Ne de olsa konu hakkında tecrübeli arkadaşların bulunduğu bir yerdeyim.
sevgili ferahzade ,eger sonradan edinilmiş bir alerjik bünyeyese eger (yani benim gibi 30 yas sonrasında kendini gösterdiyse )sizinkide olmadık şeyler alerji yapabiliyor.Bende saksı degişimi sırasında çok ince ve minicik dikenleri olan bir kaktusum tarafından resmen sabote edildim.Ellerimin üstünde minik kırmızı sigil tarzı şeyler oluştu,bunlar kaşındı sulandı ,kabardıkça kabardı ve çok canımı yaktı yani.Dr. ****** bu durumu görünce benim alerjik biri oldugumu hatırlatı.Burdan çıkarılan sonuç ise yapabilecegi yönündedir ve tecrübeyle sabittir.Her ihtimale karşı antihistaminiklerinizi alın bence.

Düzenleyen amalia : 14-09-2008 saat 01:38 Neden: eksik kalması
amalia Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön