View Single Post
Eski 21-06-2006, 12:34   #4
YİGİT ALBAYRAKTAROGLU
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 20-06-2006
öncelikle neden rulo çim üretmek istiyorum : rulo çim üretmek istememin nedeni silivride bulunan 13 dönümlük arsamın atıl durumda durmasını
istememem, 5 yıldır bin villalık 1 sitede oturuyorum ve bu sitedeki komşularımın bahçelerini yaptırırken yaşadıkları sorunları biliyorum ve oturduğum bölgede gelişmekte olan inşaat sektörüyle artan peyzaj ihtiyaçları beni rulo çim üretmek istememe sebep oldu

bu konuda bilgim yok denecek kadar az bildiklerim üretilen rulo çimlerin telli ve telsiz olarak üretildiği üretilecek toprakta hiçbir şekilde yabanı otun bulunmaması çim tohumu ekiminde ekilecek toprağın 20 cm kadar kaldırılıp temizlenmesi kullanılan tohumların farklı cinslerde olduğu bunun gibi yanı teknik bilgim yok

benim öğrenmek istediklerim bu iş minimum kaç kişilik 1 ekiple yapılır çim tohumu ekilirken nelere dikkat edilir çimin bakımı nasıl yapılır en verimli sağlıklı çim hangisidir sulama sistemii nasıl olmalıdır çim kalıp halınde nasıl kesilir nasıl saklanır saklama koşulları nasıl olmalıdır ömrü nekadardır montajı nasıl olur ve tabii böyle 1 işletmede kullanılması gereken minimum ve maximum aletler makineler ve teşhivatlar kısacası böyle 1 işletme için gerekebilecek butun bilgilere ihtiyaçım var

YİGİT ALBAYRAKTAROGLU Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön