View Single Post
Eski 27-08-2008, 15:02   #20
Passion
Ağaç Dostu
 
Passion's Avatar
 
Giriş Tarihi: 25-10-2007
Şehir: Türkiye
Mesajlar: 524
Benim çeliğin yaprakları buruştu. Gövdesinde de kuruma var. Suyu ne az ne çok vermeye çalışıyorum; ama ayarlayamadım sanırım. Bu arada bakımıyla ilgili birşeyler buldum. Buraya kopyalıyorum:

Anavatanı, Hindistan, Yeni Gine, Himalayalar ve Java'dır. sarkıcı dallarından dolayı asılabilen bir saksıya konmalıdır. Turuncudan kırmızı ve kahverengiye kadar çiçek açan türleri vardır. Çiçeklenme zamanı, İlkbahar yaz aylarıdır. İlkbahardan Sonbahara kadar aydınlık ve sıcak bir yerde muhafaza edilmali fakat direk güneşten sakınılmalıdır. Kışınsa daha serin bir yerde muhafaza edilmelidir. Bu dönemde 1 ay kadar da çok nadir sulanmalıdır.

Gelişme dönemi boyunca toprağı hafif nemli tutulmalı Asla soğuk su verilmemelidir. ilkbahardan Ağustos ayına kadar beslenmeli bu iki hafta arayla hafif dozda olmalıdır. Sonbaharda çiçeklenme sonrası dalları budanabilir. ilkbaharda saksı değiştirilmelidir. İlkbaharda **** sonbaharda uç dallarından kesilerek nemli ve 25 derece sıcaklıktaki ortamda köklendirilebilir. Besin azlığı yaprak sararmasına yolaçar ve nadiren böceklenme olur.
kaynak :http://www.evdose.com/tur/bahce/cicek/bahcic0030.html

Passion Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön