View Single Post
Eski 16-06-2006, 17:40   #82
nilgunarpat
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 14-06-2006
Unhappy

Merhaba Sayın Mine Hanım,siteyi keşfettiğimden beri yazılarınızı severek ve öğrenerek okuyorum.Üye olmama da büyük etkisi olan yazılarınızda nesli gittikçe azalan çiçekleri konu ediyorsunuz.Bunlardan selluka hiç bilmediğim,fotoğrafını gördüğüm,kokusunu hayal etmeye çalıştığım bir çiçek.Ful ü çok iyi hatırlıyorum çocukluğumda bir süre İzmir de yaşadığımdan.Ahh..o kokusu fulün..Sadece hatırlıyorum çünkü İstanbul da hiç ful görmedim.Ben de size böyle nesli azalan bir çiçekten söz edeceğim.Bilmiyorum ülkenin her yerinde böylemi ama inci çiçeğide yok olmak üzere.Bilirsiniz değilmi inci çiçeğini?Gerçekten inci taneleri gibi yuvarlak, parlak ve zarif çiçeklerini bitkinin?Latince ismini(gavurcamı demeliydim yoksa?)bilmiyorum.Aaa.. birde ona benzeyen bir çiçek daha var,mat beyaz taneleri olan.Ondan söz etmiyorum tabii..İnci çiçeğinden bir yerde görüyorum yaşadığım çevrede eğer hala yok edilmediyse son haftalarda.Sizden ricam da nasıl çoğaltılabileceği bu çiçeğin ve nasıl tanıtılabileceği??
Bence diyorum inci çiçeğinide yaşatmalıyız...Şimdiden teşekkürler ve saygılar...

nilgunarpat Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön