View Single Post
Eski 22-08-2008, 15:37   #4
limon
Ağaç Dostu

limon's Avatar

Giriş Tarihi: 14-03-2007
Çocukken ben de Çanakkale-Saroz civarlarında bir koyda kırmızı deniz analarının saldırısına uğramıştım. Her sene belli bir dönem gelip bir hafta sonra yokolurlarmış. Çok şanslıydım turist bir dalgıç grubu vardı ve bir pamuğun üzerine annemin iddiasına göre alkol döküp kabarmaya başlayan bölgelerin üzerine bırakmıştı. Çok çabuk geçmişti acısı.

Dün bir belgeselde izledim dünyanın en zehirli denizanası Avustralya'da yaşıyormuş. Başparmağımızın tırnağı büyüklüğündeymiş. Gözle görünmesi çok zormuş, şeffafmış. Arka uzantılarında gözle görünmeyecek küçüklükte zehirli iğneleri varmış. Vücutta hiç iz bırakmadığından kişi ne olduğunu anlayamıyormuş. Yarım saat içinde tansiyonu iki katına kalp atışını üç katına çıkarıp kalp krizi nedeniyle öldürüyormuş. Şu ana kadar sadece iki kişi bu nedenle ölmüş fakat bilinmeyen çok sayıda ölümün gerçekleşmiş olması muhtemelmiş. Dünyanın en zehirli yılanından sonra en zehirli deniz anasının da Avustralya'da olduğunu duyunca iyi ki bize bu kadar uzak demedim değil hani

limon Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön