View Single Post
Eski 16-06-2006, 10:45   #6
MSaygin
Ağaç Dostu.

MSaygin's Avatar

Giriş Tarihi: 25-01-2006
Hoşbulduk Cevaplarınız için teşekkürler.

Çocukların güvenliği ile ilgili başlık çok ilginçmiş, bizim ev nükleer tesis gibi göründü bir anda gözüme.Benim kızım da sürekli yaprakları ile oynuyor o bitkilerin

Malina'nın verdiği linkteki tariflere baktım, yalnız bilgisizliğime verin, kükürt nereden alınır, içme sodası nedir hiçbir fikrim yok Ancak, anlaşılan Mart ayından itibaren her hafta mutlaka külleme için önlem almak gerekiyor.
Kükürt bulamazsam, hazır zirai ilaç alırsam, çocuklar yattıktan sonra akşam ilaçlama yapsam, balkonda açık havada ertesi sabaha etkisi kalmaz diye düşünüyorum, doğru mu? Yine de kükürtlü, sodalı doğal önlemleri tercih ederim.

Bir de ilaçlarla ilgili şöyle bir tereddütüm var, ilaçlama yaptığımız zaman, sağda solda çok yakın binalar var, balkonları 4-5m mesafede.İlacların komşular üzerinde etkisi olur mu?

Oksijenli su tarifinde akşam sulama yaomayın yazmışsınız, o genel bir öneri mi, hastalığa özgü mü? Çünkü biz genelde akşam 6-7 gibi sulama yapıyoruz.

Mazıları ve serviyi haftada bir kez suluyoruz, çok su problemi olduğunu tahmin etmiyorum.Işık problemi baskın gibi, dış cepheye bakan yüzleri çok canlı çünkü.O yüzden her mevsim saksıyı döndürüyorum ama bu sefer arkada kalan kısım zayıflıyor tabi, bu konuda ne yapabilirim bilemiyorum.Arkaya açık alana çekebilirim belki ağaçları ama o zaman da yaşam alanımızdan çıkmış oluyor, bilemiyorum.

N.P.K nedir bilemiyorum ama Azot, potasyum kısaltmaları gibi görünüyor, ona internetten bakayım İnternette yetişkin mazıların Azot'a ihtiyaç duyduğunu okudum bir yerde, sizinki daha net bir öneri oldu, sevindim.

Kontrollü derken şeker gübresini değil kendimi kastetmiştim, azar azar veriyorum anlamında

Vakit ayırdığınız için çok teşekkür ederim, foruma katkınız etkileyici.

Selamlar,

MSaygin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön