View Single Post
Eski 15-08-2008, 14:41   #36
sakagun
Ağaç Dostu

sakagun's Avatar

Giriş Tarihi: 07-05-2007
FIMO, Polimer Kil markalarından biridir. Daha ucuz polimer kil markaları da var. Ancak renk ve kalite olarak benim tercihim FIMO. Ben FIMO'yu boncuk yapımında kullanıyorum. Saksı olarak kullanmak için biraz kalınca bir saksı yapmak gerekir. Çok ince yaparsanız kırılır.

FIMO İPUÇLARI
* FIMO'larınıza kullanmadığınız bir diş fırçasıyla, havluyla, tornavida başıyla, kırıştırılmış alüminyum folyoyla doku verebilirsiniz.

* Kullanmadığınız FIMO'ların sertleşmesini önlemek için bir naylon poşete koyup, poşetin ağzını iyice kapatın.

* FIMO hamurunuzu yaprak varakla birlikte açıp değişik görüntüler elde edebilirsiniz.

* FIMO'nuza toprak karıştırıp değişik görüntüler elde edebilirsiniz.

* Translucent (Işık geçiren) beyaz FIMO'yu diğer renklerle kullandığınızda objenize derinlik katarsınız.

* Translucent FIMO'yu cam bardağa değişik şekillerde yapıştırıp mumluk yapabilirsiniz.

* Sertleşen FIMO hamurları için yumuşatıcı satılıyor. Ayrıca makarna makinesi kullanırsanız da sert hamurları açabilirsiniz. Yumuşatmak için ayrıca FIMO'yu paketinden çıkarmadan bir çekiçle vurarak sıkıştırın. Daha sonra yuvarlamaya başlayın.

sakagun Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön