View Single Post
Eski 10-08-2008, 00:56   #21
Cumhur Tonba
Ağaç Dostu
 
Cumhur Tonba's Avatar
 
Giriş Tarihi: 07-07-2008
Şehir: EDİRNE-ANTALYA
Mesajlar: 11,420
Atın ölümü

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Arzu Kasapoğlu Mesajı Göster
Film setinde atı sürüye sürüye öldürdüler 9 Ağustos 2008


Ersan KÜÇÜKKURU/ÇANAKKALE, (DHA)DOĞAYI ve Hayvanları Koruma Derneği (DOHAYKO) Çanakkale Temsilcisi Sitare Şahin, ‘Saddam'ın Askerleri Kara Güneş’ adlı filmin çekimleri sırasında, bir kamyonetin arkasına bağlanıp sürüklenen atlardan birinin telef olmasını “Vahşet” olarak niteleyerek, savcılığa suç duyurusunda bulundu.


İşte o vahşet işte o film seti

Yönetmenliğini Gani Rüzgar Şavata'nın yaptığı, manken Tuğba Özay ve oyuncu Yalçın Dümer'in başrollerini paylaştığı ‘Saddam'ın Askerleri Kara Güneş’ adlı filmin Malatya'daki çekimleri sırasında, kamyonet arkasına bağlanan iki attan biri sürüklenerek telef olması hayvanseverlerin tepkisine neden oldu. Olayı televizyon ve gazetelerdeki haberlerden öğrenen DOHAYKO Çanakkale Temsilcisi Sitare Şahin, film çekimi sırasında meydana gelen bu olayın Hayvanları Koruma Yasası'na aykırı olduğunu kaydetti. Şahin, AB üyelik sürecinde bulunan ve uygar dünyanın bir parçası olmayı hedefleyen Türkiye'de, bu tip görüntülerin ülke imajı için ciddi sorunlar oluşturduğunu ileri sürerek, şunları söyledi:

“Dernek olarak konuyla ilgili savcılığa suç duyurusunda bulundum. Filmin yapımcısı, yönetmeni ve oyuncularının 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Yasası'nın ilgili maddelerini ihlal ettikleri gerekçesiyle cezalandırılmalarını talep ettim. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na da dilekçe göndererek, olayla ilgili soruşturma açılmasını istedim. Gereği yapılmadığı takdirde, bu vahşete resmi kurumların da sessiz kalması halinde konu derneğimizce tüm AB ülkeleri nezdinde paylaşılacaktır” diye konuştu.

Kaynak : Hürriyet Gazetesi
Cumartesi günki gazetelerde Sayın Sitare Şahin'in Savcılığa suç duyurusuyla ilgili haberler hemen hemen tüm gazetelerde çıktı.Bu nedenle çok mutluyum.İnşallah iyi bir kamu oyu oluşurda,bu vicdansız,düşüncesiz ve zalim kişiler gerekli dersi alırlar.Tabi onlarda utunıolacak yüz varsa.Hiç olmazsa türk halkından özür dilemek erdemini gösterirler.

Cumhur Tonba Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön