View Single Post
Eski 27-07-2008, 23:55   #10
malina
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 03-04-2004
Alıntı:
Sayın baylar,
size yazmak için bir şifre gerekiyor, yani, işimiz zor olsun ! Bu mu istiyorsunuz ?
Aronia melanocarpa isimli makalenizin ilk cümle okudum ve hemen şiddetli bir hata buldum.
Aronia melanocarpa çalısı Kuzey Amerika'dan çıkmaktadır (Vermont / Hampshire).
Ben iki sene evvel bu konuda tüm internet kaynakları okudum (o zaman 750 tane, çoğu English, bazen Almanca).

Rusya eskiden 6.000 hektar Aronia melanocarpa yetiştirdi - şimdi bıraktı. Kapitalist şartlar altında ilaç satmak gerekiyor. İlaç ile iyi para kazanıyorlar üstelik sigortalar ödüyorlar. Aronia yaygın olduğu zaman meyva suyu vatandaş ödeyecek ve maalesef kimse hastalanmıyacak !
Polonya'da senelik hasat 15.000 ton.

Doğu Almanya bazı küçük yerler vardır - orası çok iyi ürünler !
Dünyada bu ürünleri çok aranıyor: Aronia melanocarpa, yaban mersin, mürver, siyah frenk üzümü (dünya daki hasat 160.000 ton; New Zealand'a 8.000 ton çıkıyor.
Türk millet ise, kahvede otururuyor !
Ben Sağlık Bakanı, Ziraat Bakanı ve Kürşar Tüzmen'i yazdım - pişman oldum!

Aslında Türkiye'de bu işe girecektik fakat arkadaşlarımda para yok ve benim kendi işim vardır.

Ben bugün Almanya'dan saf Aronia suyu siparış verdim. Nezamen biri uçarsa bana getirilir.
Bu iş Türkiye'de olsun artık. Bilelim ki bu meyva suyu yaygın olduğu zaman bir çok hastane kapanacaktır, başta bypas ameliyatı gerekmiyecek.

Saygılarımla,
Dr. med. S. Böhm
Bilimsel Danışman

S. Boehm eposta ile göndermiş...

"
size yazmak için bir şifre gerekiyor, yani, işimiz zor olsun ! Bu mu istiyorsunuz ?" Sanırım forumda yazmak için üye olmak gerektiğinden şikayetçi

Onun adına ben ekledim, bu da özürümüz olsun

malina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön